Yurtdışı Eğitim Sağlık Sigortası SSS

YESS Nedir?

YESS’in açılımı Yurtdışı Eğitim ve Sağlık Sigortasıdır ve Mapfre | Genel Sigorta’nın yurt dışına eğitime giden öğrenciler için Sağlık, Ferdi Kaza ve Hırsızlık Sigortalarını kapsayarak hazırladığı özel ve geniş kapsamlı bir sigorta paketidir.

Neden Sigorta Yaptırmalıyım?

Kendinizi, eğitiminiz süresince başınıza gelebilecek farklı risklere karşı güvence altına almak için, YESS yaptırabilirsin. Eğitiminiz sırasında belirtilen teminatlar ve limitleri dâhilinde başınıza gelebilecek yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi ve nakil masraflarının; ölümlü veya kalıcı sakatlıkla sonuçlanan kazalardaki maddi tazminatın ödenmesi ve nakil masraflarını; hırsızlık sonucu oluşan maddi kayıpları; eğitiminize sponsor olan kişinin vefatı sonucu eğitimizi devam ettirmek için oluşacak masrafları veya seyahat sırasında başınıza gelebilecek tatsız bagaj kayıpları gibi birçok riske karşı YESS’in koruması altındasın.

Sigortamı nerede yaptırmalıyım?

Yurtdışında eğitim almaya karar verdin ve her şey hazır. Bir tek sigortan hariç. İşte bu noktada kafana bir soru düşüyor, sigortalarımı yurt dışında mı yaptırmalıyım yoksa Türkiye’de mi? Aslında hiçbir farkı yok. YESS ile dünyanın her yerinde güvendesin. YESS ürününü dünya’nın her yerinden online olarak sigortadükkanım.com’dan satın alabilirsin.

Sigorta limitleri ne kadar?

Sigortadükkanım.com’a girerek YESS’in 50,000EUR, 100,000EUR, 250,000EUR veya limitsiz olarak sunulan 4 paketinden kendine ve bütçene uygun olanını seçiyorsun. Online olarak ödemeni kredi kartıyla yapıyorsun ve poliçen hazır. Artık yurtdışına çıktığın anda YESS teminatlarının güvencesi altındasın.

Başıma bir kaza geldi, şimdi ne yapacağım?

Yurtdışındaki tedavileriniz ve asistans hizmetleri için Dünya’nın her yerinden +90 212 334 62 80 no’lu telefondan Türkçe hizmet veren Mapfre Sigorta’nın Seyahat Yardım Hattı’na ulaşabilir ve o anda gerekli olan bütün acil ve gerekli yönlendirmeleri alabilirsiniz.

Standart bir Seyahat Poliçesi alsam olmaz mı?

Standart seyahat poliçeleri maksimum 90-92 gün ve 30.000 EURO/USD ile teminat sağlamakta olup teminat süresi T.C. sınırlarına girmen itibariyle son bulur. Dolayısıyla, 3 aydan uzun süreli yurt dışında kalacağınız seyahatlerinizde seyahat poliçen geçersiz olur. İşte YESS de, bu ihtiyacı için karşılamak için hazırlanmış olup, sadece eğitime giden öğrencilerin yurtdışında karşılaşabileceği birçok riski, belirtilen süre içerisinde teminata alır.