Konut Sigortası

Işık hızında Konut Sigortası!

En hızlı Konut Sigortası burada! 3 tıkla teklif, 5 tıkla sigorta poliçeni al; hemen yazdır ve kullan.

TEKLİF AL

Bilmenizde fayda var

  • Konut sigorta poliçesi fiyatları düşündüğünüzden çok daha düşük. Mutlaka bir teklif alıp, ne kadar düşük fiyatlar karşılığında, ne kadar geniş bir koruma alabileceğini gör!
  • Kiracıysan sadece eşyalarını ve elektronik cihazlarını da sigorta ettirmen mümkün. Ayrıca 3. Şahıslara karşı sorumluluklarını da güvence altına alabilirsin. Kiracı mali mesuliyet teminatı ile eve vereceğin zararlar nedeniyle ev sahibine karşı olan sorumlulukarını sigortalayabilirsin. Komşu mali mesuliyet teminatı ile de örneğin evini su bastığında yada bir yangın durumunda komşunun evine verebileceğin zararlara karşı koruma sağlayabilirsin.
  • Kiracıysan boya, badana ve dekorasyon teminatı alarak, yaşadığın eve yaptığın yatırımı koruma altına alabilirsin. Aldığın poliçenin özel şartlarında bu teminatın olup olmadığını kontrol et.
  • Yaşadığın apartmanın ortak alanlarının sana düşen payı Konut Sigorta poliçene dahildir. Bu alanlarda olabilecek hasarlar için de bir koruman olduğunu unutma.
  • Konut poliçeleri sadece evine değil, poliçe şartlarına bağlı olarak ailene ve ev sakinlerinin diğer kişilere vereceği zararlara da teminat sağlar. Teminatların detaylarını görmek için poliçe özel şartlarını gözden geçir.
  • Evin sahibiysen, Konut poliçen için bina bedelini saptarken satış bedelini değil, yeniden inşa bedelini hesapla, şerefiyesini dikkate alma. Hasar anında ödenecek tutar binayı aynı arsa üzerinde benzer kalite malzeme ile tekrar yapmanın bedelidir.
  • Bina bedelini saptarken, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının açıkladığı yapı birim maliyetleri üzerinden hesaplama yapabilirsin. Yapı metrekare birim maliyetleri evinin özelliğine, bina yüksekliğine göre değişir. Yapman gereken tek şey, evinin özelliğine uygun m2 birim maliyetini seçerek, evinin metrekaresi ile çarpmak. Bu şekilde ulaştığın rakamı bina bedelin olarak saptayabilirsin. Daha detaylı bilgi için sıkça sorulan sorular kısmına göz atabilirsin
  • Konut poliçenin eşya bedelini saptarken giyim, kuşam ve aksesuar bedeli için daha ayrıntılı hesapla. Gardırobunu yeniden ne kadar para harcayarak oluşturabileceğini düşün, bu miktar seni bile şaşırtacak kadar yüksek olabilir!
  • Mücevher, saat gibi değerli aksesuarlarını mutlaka kilit altında bulundur. Hangi şartlarla poliçe kapsamında olduğunu poliçe özel şartlarındaki "Değerli Eşyalar" başlığı altında bulabilirsin.