Kasko

Bütçenize en uygun poliçe sadece 3 dakikada hazır!

Online / offline seçeneklerden bütçene en uygun olanı hemen seç ve satın al, zaman da kazan para da...

Karşılaştırmalı kasko tekliflerimizi kaçırma, hemen tıkla!

Bilmenizde fayda var

 • Sigorta Şirketleri Kasko Sigortası ürünlerinin fiyatlamasını kendi istatistiklerini baz olarak yaparlar. Bu nedenle bir Sigorta Şirketi bazı marka model araçlarda daha ucuz kasko fiyat teklifi verirken, bazı marka model araçlarda daha pahalı olabilir. Yani ucuz şirket, pahalı şirket yoktur, ucuz poliçe, pahalı poliçe vardır. ”Akıllı Seçim” online kasko sorgulaması yaparak, en çok seçeneği bir arada görüp, en ucuzunu alma özgürlüğüdür.
 • Sigorta şirketleri arabanı, hasar tarihi itibariyle rayiç değerine kadar teminat altına alır. Hasar durumunda eksik ya da aşkın sigorta uygulanmaz. Rayiç değer için esas alınacak referansa veya rayiç değeri belirleme yöntemine poliçede yer verilir. Bu yönde bir referans belirlenmemişse veya bu belirleme somut değilse Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliğince belirlenerek ilan edilen riziko tarihi itibariyle geçerli rayiç değere ilişkin liste esas alınır.
 • Aracın marka, model ve tipinin ruhsatın üzerindeki bilgilerle birebir aynı olması gerekir. Hasar ödemesi hasar tarihindeki rayiç bedel üzerinden yapılacağından, poliçe yaptırmadan önce bu bilgilerin doğruluğunu kontrol et.
 • Araçta, standardının dışında yer alan, fabrika çıkışında veya sonradan ilave edilmiş donanım ve aksesuarlar, bedeli poliçede belirtilmek kaydıyla teminat altına alınır. Söz konusu donanım ve aksesuarların bedeli ayrıca belirtilmelidir. Bu donanım ve aksesuarlarda teminat kapsamına giren herhangi bir hasar olması durumunda piyasa rayicinin, beyan edilen sigorta bedelinden farklı oldugunun tespit edilmesi halinde eksik/askın sigorta uygulanır.
 • Araç Kasko Sigortası ek teminatlarından olan “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası” aracınla diğer araçlara ve kişilere vereceğin zararları öder. Bu durumlarda önce zorunlu trafik poliçesinden ödeme yapılır, eğer zorunlu trafik poliçesi limitleri yetmezse, kasko poliçesindeki “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası” limitleri dahilinde devreye girer. Aracın ne kadar büyük ise karşı tarafa o kadar büyük zarar verebileceğin öngörüsü ile, Kasko Sigortası'ndaki İMM teminatını yüksek limitli alman sana daha iyi bir koruma sağlar.
 • Tüm Sigorta Şirketlerinin küçük farlılıklarla ortak uygulaması olan hasarsızlık indirimi %30-%70 oranlarında fiyat indirimi sağlamaktadır. Bu indirimi kaybetmemek için küçük hasarların için “Mini Onarım” teminatını kullanarak yenileme döneminde indirim hakkını koruyabilirsin.
 • Hasarsızlık indirimi aracı değil, sürücüyü takip eder. Sigorta Şirketini ya da aracını değiştirdiğinde, TRAMER kayıtlarından bilgilerin kontrol edilerek, hasarsızlık indirimin devam ettirilir.
 • Sigortalanan aracın fabrika çıkışında üzerinde olmayan aksesuarlar poliçede belirtilmediği sürece teminata dahil değildir. Araca sonradan monte edilen aksesuarlar (radyo-teyp, kolon, çelik jant, özel lastik, telsiz, telefon ve diğer aksesuarlar) sigorta bedeli belirtilerek ve primi ödenerek teminata dahil edilebilir.
 • Aracını otoparka teslim ederken, resmi otopark fişi almayı unutma. Aracının otoparktan çalınması durumunda, hasar ödemesi için Sigorta Şirketin, otoparktan alınmış resmi fişi senden isteyecektir. Otoparka aracını teslim ettiğini belgeleyemediğin durumda hasarın ödenmeyebilir.
 • Aracının çalınması durumunda Sigorta Şirketi aracının 2 orijinal anahtarını da senden talep edecektir. Anahtarlarını koru.
 • Araç anahtarının çalınması sonucunda aracın da çalınırsa, hasarın ödenmesi konusunda Sigorta Şirketleri'nin farklı yaklaşımları olabilir ama genel eğilim hasarın ödenmesi yönündedir.
%75' e varan fiyat avantajı! Reviewed by %75' e varan fiyat avantajı! %75' e varan fiyat avantajı! %75' e varan fiyat avantajı! Rating: 5 %75' e varan fiyat avantajı!