Sigorta Dükkanım İşlem Rehberi

Sayın Kullanıcılarımız Hoş Geldiniz,

Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. (“Marsh”) olarak Sigortadukkanim.com alan adlı web sitemiz üzerinden sizlere Türk Patent Enstitüsü nezdinde 2011/41238 marka sicil numarası ile tescilli Sigortadükkanım.com markası altında sigorta brokerliği hizmeti vermekteyiz.

Marsh hakkında daha detaylı bilgi almak için Biz Kimiz bağlantısındaki bilgileri okuyabilir, sıkça sorulan sorular bölümüne bakabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden sigorta brokerliği hizmetlerimizi kullanmanız, Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası hükümlerine tabi olacaktır. Sözleşme onayınıza ilişkin kayıtlar gün ve saat olarak sistemimizde tutulacaktır. Sözleşme hükümlerinin güncel haline sitenin anasayfası üzerinden her zaman ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı olarak sigorta poliçesinin tanzim edilmesinden sonra Marsh’a karşı cayma hakkınız bulunmamaktadır. Poliçe iptal talepleriniz ise sigortacılık mevzuatına tabi olarak sigorta şirketlerine bizim aracılığımız ile iletilecektir.

Sitenin kullanımı sırasında elde edilen kişisel bilgiler, Gizlilik Politikası hükümlerine bağlı kalınarak değerlendirilecektir.

Sitenin kullanımını sırasında lütfen gösterilen adımları ilerleyerek ve sizden istenilen bilgileri doğru ve güncel olarak giriniz. Tarafınızdan girilen verilerin hatalı veya eksik olması durumunda sitemiz buna ilişkin uyarı ve yardımları otomatik olarak yapacaktır. Buna rağmen Sitenin kullanımı sırasında herhangi bir zorluk veya hata yaşamanız halinde lütfen bizimle paylaşınız. Sigortadukkanim.com hakkındaki şikayet ve itirazlarınızı bize iletebilirsiniz. Sigortacılar ile olan uyuşmazlıkların iyiniyetli karşılıklı olarak çözülememesi halinde buna ilişkin başvurularınızı Sigorta Şirketi’nin de üye olması şartıyla Sigorta Tahkim Komisyonu’na yapabilirsiniz.

Aramızda kurulacak ilişkide uygulanacak olan bu düzenlemeleri lütfen dikkatle okuyunuz. Daha fazla sorunuz olması halinde sıkça sorulan sorular bölümüne bakabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sigortadükkanım.com, 21.06.2008 gün ve 26913 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Sigorta ve Reasürans Brokerliği Yönetmeliği” kapsamında sigorta yaptırmak isteyen kullanıcıları temsil ederek, sigorta şirketlerinin seçiminde tamamen tarafsız ve bağımsız davranarak ve teminat almak isteyen kullanıcıların hak ve menfaatlerini gözeterek poliçelerin tanziminden önceki hazırlık çalışmalarını yürütmeyi ve gerektiğinde poliçelerin uygulanmasında veya tazminatın tahsilinde yardımcı olmayı sağlamak ile sınırlıdır.

Sigorta teminatı kapsamı, bedeli, sigorta sözleşmesinden cayma hakkınız, uyuşmazlık çözüm mekanizmaları ve sigorta poliçesini sona erdirme şartları dahil tüm bilgi ve koşullar, sigortadükkanım.com üzerinden satın aldığınız ve sigortadükkanım.com’un broker sıfatı ile aracı olduğu sigorta poliçelerinde bulunmaktadır.

Özellikle sigortacıya karşı sigorta sözleşmesinden cayma hakkınızın kullanılması sigortacılık mevzuatına tabi olmak ile beraber, seyahat ve bagaj sigortası poliçeleri veya geçerlilik süresi bir aydan az olan benzer kısa süreli sigorta poliçelerine ilişkin sözleşmelerde sigortacıya karşı cayma hakkınız bulunmamaktadır.

Sigortacıların tabi oldukları meslek kurallarını Sigortacılık Etik İlkeleri ve Türk Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği internet sitesi aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.