En ucuz kasko Sigorta Dükkanım'da. Sigorta Dükkanım tüketicilere 20 sigorta şirketinin sigorta ürünlerini aynı anda karşılaştırma imkanı sunuyor.

En ucuz kasko Sigorta Dükkanım'da. Sigorta Dükkanım tüketicilere 20 sigorta şirketinin sigorta ürünlerini aynı anda karşılaştırma imkanı sunuyor. Finans Caddesi (13.10.2011) Zurich Sigorta'nın eski CEO'su Ertuğrul Bul, internetten sigorta ürünleri satacak. 3.7 milyon lira sermaye ile kurulan Sigorta Dükkanım Sigorta ve Reasürans Brokerlik şirketi 3 yıllık süreçte 100 bin poliçe satmayı hedefliyor

Zurich Sigorta'nın eski CEO'su Ertuğrul Bul, Sigorta Dükkanım Sigorta ve Reasürans Brokerlik A.Ş'yi kurdu. Nisan 2011'de kurulan ve Ekim ayından itibaren www.sigortadukkanim.com internet adresinde faaliyete başlayan şirket, sektörün önde gelen 20 sigorta şirketinin kasko, trafik, DASK konut sigortası gibi bireysel sigortacılık ürünlerini, internet, online chat ve çağrı merkezi aracılığıyla sunarak tüketicilere fiyat karşılaştırma imkanını verecek.

Slovakyalı bir genç kızın online sigortacılıkta ulaştığı başarıdan ilham alarak bu iş fikrini hayata geçirdiklerini anlatan Sigorta Dükkanım Genel Müdürü Bul, şirketin yüzde 65 hissesine sahip olan Bursalı İpek İnşaat'ın da kendilerine sermayedar olarak destek verdiğini aktardı. İnternetten alışverişin 2011 sonunda 24 milyar liraya ulaşmasının beklendiğini ve 35 milyon civarında internet kullanıcısının internet kanalından sigorta satışında büyük bir potansiyel sunduğunu belirten Ertuğrul Bul, "Türkiye'de bireysel sigorta penetrasyon oranları Avrupa ve dünya ortalamalarıyla karşılaştırıldığında çok düşük seviyelerde. Trafik sigortasında sigortalılık oranı yüzde 75, kaskoda yüzde 30. Yurtdışındaki örneklerle kıyasladığımızda, Türkiye'deki sigorta potansiyelinin büyüklüğü çok net görülüyor" dedi.


POLİÇE DÜZENLEMEK SADECE 5 DAKİKA


Bul'un verdiği bilgilere göre, şu ahra www.sigortadukkanim.com adlı sitede sektörün önde gelen 20 sigorta şirketinin kasko, trafik, konut ve DASK ürünleri için farklı seçeneklerini görmek mümkün. Tekliflerin hem içeriklerini hem de fiyatlarını karşılaştırabilme imkanı sunulan sitede, müşteriler istedikleri anda poliçelerini online olarak düzenleyebiliyor. Seçenekler arasından en uygun poliçeyi düzenlemek ise sadece 5 dakika sürüyor. Bul, "Poliçeler, yazıcıdan çıktı alındığı andan itibaren kullanıma hazır. Örneğin hafta sonu yola çıkacaksınız, trafik poliçenizin vadesinin dolduğunu fark ediyorsunuz, ya da evinizle ilgili kamuda acil bir işiniz var ve DASK poliçesine ihtiyaç duyuyorsunuz veya bir kredi kullanıyorsunuz ve alternatif tekliflere ihtiyaç duyuyorsunuz, tüm bu işlemler bir tık ötenizde. Ayrıca 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi ve chat hizmetimiz var" dedi.


SİGORTA ŞİRKETLERİNİN MALİYETLERİNİ AZALTACAK


Sigorta Dükkanım Genel Müdürü Bul, kuruluş amaçlarını ise şu şekilde açıkladı: "Büyüyen bu pazarda, sigorta sektörünün çağdaş ve şık bir vitrini olup, Türk Sigorta sektöründeki en yenilikçi uygulamalardan birini hayata geçirerek interneti, mobil telefonlar ve tabletler gibi diğer dijital mecraları etkin bir kanal olarak konumlandırmayı ve bu alanda faaliyet gösteren en büyük oyuncu olmayı hedefliyoruz. Bireysel müşteriler için kolay, hesaplı ve güvenilir seçenekler sunuyoruz. Sigorta şirketlerine de minimum operasyonla bireysel müşteri kitlesine ulaşma imkanı sağlıyoruz. Sigorta Dükkanım, pazarda sağlıklı bir dağıtım kanalı yaratmak için yeni bir açılım olacaktır"

< GERİ