• Anasayfa
  •  / Hakkımızda
  •  /  Marsh, sigortadukkanim.com ile atağa kalktı | Sigorta Dükkanım

Marsh, sigortadukkanim.com ile atağa kalktı.

Marsh, sigortadukkanim.com ile atağa kalktı. Dünya Gazetesi (03.09.2012) Marsh, Türk Sigorta sektöründeki en yenilikçi uygulamalardan biri olan www.sigortadukkanim.com ile bireysel sigortacılıkta atağa kalkacak.


Sektörün önde gelen 20 sigorta şirketinin kasko, trafik, DASK, konut, seyahat sigortası gibi bireysel sigortacılık ürünlerini, internet, online chat, çağrı merkezi ve mobil dünyanın tüm imkanlarını kullanarak müşterilere “çoktan seçmeli sigorta” yaklaşımı ile sunan online brokerlik sistemi sigortadükkanım.com, gerçekleştirilecek teknoloji transferiyle Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. yönetiminde hizmetlerini sürdürecek.


Marsh Türkiye Genel Müdürü Mert Yücesan, konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de bireysel sigortacılık özellikle yurtdışı örnekleriyle kıyaslandığında büyük bir potansiyel sunuyor. Marsh olarak bu alanda büyüme stratejimiz sigortadükkanım.com teknik altyapısını bünyemize katarak Marsh’ın kurumsal alandaki deneyim ve başarısını artık bireysel segmentte de göstermek istiyoruz. Bu yatırım ile hedefimiz, öncelikle daha geniş bireysel müşteri grubuna ulaşmak, aynı zamanda küçük işletmeler ve profesyonellere de online sigortacılık hizmetleri sunmak ve teknolojik uygulamalarla tanıştırmak olacaktır.”


sigortadükkanım.com yurtiçinde ve yurtdışında pek çok araştırma yapıp, geçmiş birikimlerinden hareketle, sigortaya gönül vermiş profesyoneller tarafından hayata geçirildi. Bu güç birleşimiyle aynı misyonu Marsh’ta yürütecek olan Genel Müdür Yardımcısı Aycan Bul konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “sigortadükkanım.com Marsh ile yoluna devam ederek oluşacak bu sinerjiyle bundan böyle daha da geniş bir müşteri portföyüne hizmet verecek. Türkiye’de bireysel sigortacılığın gelişmesi için daha atılacak çok adım var. Bu yeni adımın Türkiye’de bireysel sigortacılığın gelişmesini ve penetrasyonun daha da artırılmasını sağlayacağını düşünüyoruz. İnternet kullanımının ve sigorta penetrasyonunun gelişmiş olduğu ülkelerde online sigortacılık iş modelinin çok geliştiğini görüyoruz. Özellikle İngiltere pazarındaki modeller incelendiğinde, araç sigortalarında toplam hacmin yüzde 70’i karşılaştırma sitelerinden üretiliyor. Bu sitelerde aynı anda 125 sigorta şirketinin ürün ve fiyat karşılaştırması online olarak müşterilere sunuluyor. Türkiye pazarı ise, gelişmiş ekonomisi, genç nüfusu ve yaklaşık 36,5 milyon internet kullanıcısı ile hızlı büyüyen internet pazarında büyük potansiyel oluşturuyor. Sigortadükkanım.com ile Türk sigorta kullanıcısının da sigorta alımını bu kadar kolaylaştıran online hizmetlere olan büyük ilgisini gördük.”

< GERİ