Bu dükkan internette. Sigorta Dükkanım Sigorta ve Reasürans Brokerlik şirketi 3 yıllık süreçte 100 bin poliçe satmayı planlıyor.

Bu dükkan internette.  Sigorta Dükkanım Sigorta ve Reasürans Brokerlik şirketi 3 yıllık süreçte 100 bin poliçe satmayı planlıyor. Cumhuriyet (18.10.2011) Türk sigorta sektöründeki yenilikçi uygulamalardan biri olarak kurulan www.sigortadukkanim.com, deneyimli kurucu ekibi ve 3.7 milyon TL sermayeli yatırımıyla hayata geçti. Zurich Sigorta'nın eski üst yöneticisi Ertuğrul Bul, Sigorta Dükkanım Sigorta ve Reasürans Brokerlik'i kurdu.

Nisan 2011'de kurulan ve ekimden itibaren www.sigortadukkanimcom'da faaliyete başlayan şirket, sektörün önde gelen 20 sigorta şirketinin kasko, trafik, DASK, konut sigortası gibi bireysel sigortacılık ürünlerini, internet, online chat ve çağrı merkezi aracılığıyla sunarak tüketicilere fiyat karşılaştırma imkanı veriyor. Slovakyalı bir genç kızın online sigortacılıkta ulaştığı başarıdan ilham alarak bu iş fikrini hayata geçirdiklerini anlatan Sigorta Dükkanım Genel Müdürü Bul, şirketin yüzde 65 hissesine sahip Bursalı İpek İnşaat'ın da kendilerine sermayedar olarak destek verdiğini aktardı. İnternetten alışverişin 2011 sonunda 24 milyar liraya ulaşmasının beklendiğini ve 35 milyon civarında internet kullanıcısının internet kanalından sigorta satışında büyük bir potansiyel sunduğunu belirten Bul, "Türkiye'de bireysel sigorta penetrasyon oranları Avrupa ve dünya ortalamalarıyla karşılaştırıldığında çok düşük. Trafikte sigortalılık oranı yüzde 75, kaskoda yüzde 30. Yurtdışıyla kıyasladığımızda, Türkiye'de sektörün potansiyeli net olarak görülüyor." dedi. Bul'un verdiği blgilere göre dükkanda, sektörün önde gelen 20 sigorta şirketinin kasko, trafik, konut ve DASK ürünleri için farklı seçenekleri görmek mümkün. Tekliflerin hem içeriklerini hem de fiyatlarını karşılaştırma imkanı sunan sitede, müşteriler istedikleri anda poliçelerini online olarak düzenleyebiliyor. Seçenekler arasından en uygun poliçeyi düzenlemekse sadece 5 dakika sürüyor.

Bul, "Poliçeler, yazıcıdan çıktı alındığı andan itibaren kullanıma hazır. Örneğin haftasonu yola çıkacaksınız, trafik poliçenizin vadesinin dolduğunu fark ediyorsunuz ya da evinizle ilgili kamuda acil bir işiniz var ve DASK poliçesine ihtiyaç duyuyorsunuz tüm bu işlemler bir tık ötenizde" diye konuştu.

< GERİ