Online Sigortacılık iştah kabartıyor.

Online Sigortacılık iştah kabartıyor. Dünya Gazetesi (10.07.2013) Marsh Dijital Genel Müdür Yardımcısı Aycan Bul online sigortacılığın Türkiye'de emekleme döneminde olduğunu, fakat yakında piyasada yeni isimler duyulacağını söyledi.


Eylül 2012'de sigortadükkanım.com'u satın alarak online sigortacılıkta atağa geçen Marsh'ta hedefler büyük. Satın alma sonrasında Marsh Dijital'de Genel Müdür Yardımcısı olan sigortadükkanım.com'un kurucularından Aycan Bul, "Marsh Dijital olarak organik büyürken, fırsatları da yakından gözlüyoruz" dedi. Bul, online sigortacılığa yakında yeni isimler katılacağını da söyledi.


Marsh Dijital genel Müdür Yardımcısı Bul, sektöre ve şirketin hedeflerine yönelik Dünya'ya açıklamalarda bulundu. "Sigorta sektöü 2013 yılında çok iyi bir büyüme yakaladı." diyen Bul, "Sektörde ilk çeyrekte yüzde 27 oranında bir büyüme yakalandı. Bu büyüme de özellikle araç sigortalarındaki büyüme çok çarpıcı. Biz de bireysel sigortacılık alanına odaklanmış bir oyuncu olarak bu büyümeden olumlu etkileniyoruz. Büyümemiz sektör ortalamasından çok daha yüksek. Online Sigortacılık Türkiye'de emekleme döneminde, henüz çok az sayıda oyuncu var. Nitekim hem yatırımcı hem de tüketici tarafında ciddi hareketlenme görüyoruz. Yakında piyasada yeni isimler duyacağız. Kendi işimiizn yanında genel müşteri trendini izlemek için arama motorlarında sigorta ürünlerinin arama sayılarını da yakından takip ediyoruz. sigortadükkanım.com'u kurduğumuz 2011 yılında kasko kelimesi 6 milyon kez aranırken, 2012 yılında bu rakam 8 milyona çıktı. Bu arada kasko poliçe sayısı 2012 yılında 4.5 milyon idi.

Haberin tamamına ulaşmak için tıklayınız

< GERİ